Bc. Olga V. Straková


Ke sportu jsem jako dítě úplně vedená nebyla, ale později jsem v něm našla zálibu - squash, badminton, tenis, brusle, lyžování, horská turistika, pilates, jóga, power plate a další skupinové lekce. Vyzkoušela jsem toho hodně, vždycky mi vrtalo hlavou, zda to či ono dělám správně, chtěla jsem, aby mě někdo kontroloval, opravoval. Prostě aby to moje úsilí bylo co nejefektivnější. 

Noa tak jsem se jednoho dne rozhodla, že chci víc a začala se v oblasti pohybu vzdělávat. Převzala jsem malé studio Power Plate 4U, kde jsem cvičila vždy max. se 2 klienty, takže byl prostor na osobní přístup   - opravování a kontrolu. Tam jsem pochopila, že spoustu cviků nezvládne každý, mnoho klientů trápí bolest bederní či krční páteře, zlobí je kyčle, kolena, ramena... Byl to nakonec respekt a zodpovědnost za to, co s kým cvičím, který mě motivoval k dalšímu vzdělávání, které asi nikdy neskončí. 

To mě také přivedlo k Pilates Clinic. Líbilo se mi, že tento koncept má přesah i mimo tělocvičnu. Pod značkou Pilates 4U jsem se začala věnovat převážně skupinovým a individuálním lekcím. Na nich se se mnou naučíte o pohybu přemýšlet, provádět ho koordinovaně. Tím získáte možnost změnit své pohybové stereotypy, které Vám třeba bolest zad způsobují. A to  mě na tom všem baví nejvíce. Doufám, že bude i Vás ... 

Je skvělé, že jste se rozhodli vydat se mnou na cestu k pružnějšímu a funkčnějšímu tělu, k efektivnímu pohybu bez bolesti. 

Těším se na Vás!

Olga VS

Kurzy Cvičení po porodu vznikly souhrou událostí. Mé klientky začaly mít o takto zaměřené cvičení zájem, já sama získala víc znalostí v dalších vzdělávacích programech i při individuální práci s nimi a zjistila jsem, že je stále poměrně nedostatek možností začít pohyb po porodu správně od základů.